Panenky z dílny Moravian Babies jsou malované vypalovacími Genesis barvami. Tyto barvy jsou barevně stálé, není tedy třeba obávat je jejich blednutí. Přesto je vhodnější neuchovávat panenku dlouhodobě na přímém slunečním světle.
Vinyl užívaný na výrobu reborn panenek ani barvy Genesis nemají atesty jako hračkové materiály, oficiálně se jedná o umělecké potřeby a v rámci této kategorie jsou v běžných podmínkách zdravotně nezávadné. Panenky jsou považovány za dekorační předměty a není proto vhodné nabízet je ke hře dětem, obzvláště pokud hrozí, že budou panenku dávat do úst.
Všechny panenky vyrobené v dílně Moravian Babies po roce 2011 jsou glazované závěrečnou glazurou. Povrch vinylu je tedy chráněný před okolním prostředím a je ho možné bez obav oplachovat čistou vodou, mýt mýdlovým roztokem a otírat jemnými textiliemi.
Není vhodné čistit panenku jednorázovými vlhčenými kosmetickými nebo kojeneckými ubrousky. Tyto totiž mohou obsahovat zvláčňující látky a parfémy
a povrch panenky tak nežádoucím způsobem mastit nebo jinak chemicky narušovat.
Není vhodné čistit povrch panenky hrubými textiliemi, drsnou stranou náčiňové houbičky, nebo čistícími kartáči. Může dojít k mechanickému porušení a sedření glazury.
Jestliže je panenka často hraná, doporučuji pravidelně a preventivně oplachovat nejvíce namáhané části jako prstíčky a špičku nosíku slabým mýdlovým roztokem
a čistou vodou. Pot lidských rukou může být chemicky agresivní a může tyto hodně exponované části umastit do nežádoucího lesku. V případě, že je panenka intenzivně hraná, ale není pravidelně udržovaná může časem dojít i k barevným změnám na nejvíce exponovaných místech (nejčastěji žloutnutí špiček prstíků).
Oblečení pro panenky výrazně tmavé barvy – především džíny, doporučuji před použitím vyprat. Mohlo by totiž vlivem potu z lidských rukou dojít k uvolnění přebytečné barvy z textilu a ta by mohla ušpinit povrch panenky. Panenku také pečlivě chraňte přes stykem s novinami a vůbec tiskařskou barvou. Stopy podobných barviv, případně fixů a jiných psacích potřeb jsou bohužel nevratné.
Jestliže s panenkou manipulujete (chováte/převlékáte) přibližně jednou týdně, nebo méně, potom mytí není nezbytné a postačí pravidelné oprašování – především vnitřních koutků očí.
Mohérové vlásky panenky je třeba pravidelně rozčesávat. Časté výměny čepiček
a nedostatečná péče o vlásky může vést k jejich zplstnatění a poničení.
Řídké a krátké vlásky je ideální upravovat kojeneckým kartáčkem, nebo velmi jemným zubním kartáčkem. Hustší a delší vlasy je potom lepší rozčesávat tenkým hřebínkem. Česání usnadňuje navlhčení vlásků čistou vodou – nejlépe formou postřiku. Vlhké vlásky se dají velmi dobře upravovat do různých účesů.
Zcela nevhodné je použití běžné vlasové kosmetiky (především laků na vlasy a silných tužidel) a to i u panenek s pravými vlasy.
Množství sběratelek používá na úpravu mohérových vlásků roztok vody a aviváže. Tento postup neškodí mohéru, je ho tedy možné doporučit, je ovšem třeba dbát na to, aby roztok nestékal a nezasychal na tvářích panenky, kde by mohl zanechávat stopy.
Jestliže chcete použít reborn vonný olejíček, nikdy ho nenanášejte ani na vlásky, ani na povrch panenky. Bohatě postačí jedna kapička oleje vsáknutá do papírové plenky. Panenky MoravianBabies navíc dostávají do výbavičky mýdélka s obsahem reborn olejů, které doporučujeme uložit mezi oblečení pro panenku, aby ho jemně provoněly.
Na závěr prosím, jestli se rozhodnete svou reborn panenku prodat dál, pošlete společně s ní i tyto pokyny, příslušný rodný list a certifikát kitu. Předejte tak nedorozuměním a zmatkům. Děkuji.