O autorce

Zdravím,

jmenuji se Lenka, jsem maminkou dvou čiperných kluků a reborn panenkami se zabývám už od roku 2009.

Za tu dobu jsem posbírala i nějaká ocenění – mám cenu Colliii, zlaté stuhy ze Sonnebergu, jsem členkou elitní profesní organizace IIORA, ale největším ocenění je pro mě to, že i po tolika letech je o mé panenky stále zájem a mé výtvory přinášejí radost.

Mé panenky jsou malované vypalovacími olejovými barvami Genesis a zakončené závěrečnými glazurami. Aktuálně pozvolna přecházím na značku BC Heat Set Paint, především co se týče glazur.

Mou nejoblíbenější reborn technikou jsou jednoznačně malované vlásky.

Další techniky, které používám, jsou například ztmavení nosních dírek a vnitřku oušek (otvory tedy nevrtám), řasy vpichované na zavřená i otevřená víčka a 3D textura na nosíku. Novorozenecké lanugo také raději maluji, než aplikuji. Panenky vyvažuji zpravidla okolo 2kg (záleží samozřejmě na velikosti, ale ve srovnání s ostatními reborn miminky jsou ty moje patří mezi ty lehčí), hlavičku zatěžuji pouze mírně, tělíčko ráda nechávám měkké.

Jestli už některou mou panenku vlastníte, doporučuji prohlédnout si pokyny ke správné péči o reborn panenku

Jsem také autorkou několika vlastních kitů – jejich malování je pro mě vždy velká odměna. V minulosti jsem také experimentovala se silikonovými panenkami, repainty hračkových panenek, i ooak modelovanými miminky, ale v současnosti už se věnuji výhradně reborn panenkám.

Mé kity jsou aktuálně k dostání na našem Etsy shopu

Přestože mé panenky nedostávají na cestu žádné obří výbavičky, mají s sebou vždy něco speciálního – pletené soupravičky pro ně vyrábí má skvělá a šikovná maminka.

Na spodní části těchto stránek můžete najít oddíl se „štítky“ – tedy hesly, které vám pomohou vytřídit fotogalerie například podle techniky vlásků, nebo podle autorky kitu.